Національний музей народної архітектури та побуту України та TOP PROJECT підписали меморандум про співпрацю щодо оцифрування об’єктів культурної спадщини України.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Директор ТОВ "ТОП ПРОЕКТ" та автор проекту StandByUkraine Влад Тіунов повідомив, що підписаний меморандум про співпрацю передбачає у майбутньому оцифрування всіх будівель на території музею, а також відтворення їх 3D-моделей та відображення у доповненій реальності.
За словами Анастасії Колодюк, заступника генерального директора з культурно-освітньої діяльності музею, співпраця з командою TOP PROJECT розпочалася саме з найдавніших старожитностей, які неможливо евакуювати.
"Перше, про що ми домовилися, буде оцифрування іконостасів музею, які у воєнний час найважче і найдовше евакуювати, адже це - настінні ікони. Тому наш директор Оксана Старак-Повякель попросила нас врахувати цей момент і почати з найстаріших іконостасів 16, 17, 19 століть. Також ми вже розпочали роботу над оцифруванням нашої хати з села Самара (1587 р.), яка вважається найдавнішим зразком дерев'яної архітектури в Європі взагалі", - розповіла вона.
Створення тривимірних моделей українських старожитностей, на думку підписантів, сприятиме їх збереженню і водночас вирішить завдання реконструкції, оскільки "оцифровка - це повноцінна 3D-модель з розмірами 1:1 і з усіма деталями та елементами".
Наразі, наголосив заступник директора музею, сучасні технології допоможуть залучити до української культури людей, які не можуть відвідати музей, а також зацікавити дітей, які "майже все сприймають через екран смартфону". Саме тому, як зазначив Тіунов, цифровий світ може бути воротами до світу реального, але не може його замінити. "Навіть запах у старовинній церкві чи будинку - його не можна передати через цифру. Оцифрування - це можливість доповнити і зберегти культуру для популяризації", - підкреслив він.