Колекція українського традиційного одягу

Традиційний український одяг підкорив серця наймодніших людей світу, зробивши його популярним за межами традиційного уявлення про нього. Причини такого ажіотажу – простота форм, стрункий силует, різноманітність символів та орнаментів, насичені кольори. Спільні риси традиційного українського одягу Традиційний український одяг, коріння якого сягає часів Київської Русі, має багато стилістичних різновидів. Її вигляд залежить від етнографічного регіону, хоча домашня сорочка з домотканого полотна завжди була основою як чоловічого, так і жіночого гардеробу.
Основною особливістю цієї сорочки (вишиванки) є вишивка на горловині, манжетах та подолі. Дівчина повинна носити сорочку без верхнього одягу, а заміжня жінка повинна покрити голову шаллю і доповнити наряд жилетом і максі-спідницею. Водночас родзинкою одягу є пояси, прикраси та головні убори (шаль або квітковий вінок), прикрашені стрічками, живими та штучними квітами, не кажучи вже про велику кількість бус і дукатів (монет), які визначають жіночий образ. статус. Чоловічий традиційний одяг простіший: він нагадує вбрання інших слов’янських народів, але відрізняється способом носіння. Таким чином, є два основні елементи: полотняна сорочка та суконні штани, що відрізняються видом вишивки.
Південна Україна
Мода південних регіонів відрізнялася певними деталями; наприклад, яскраву вишивку червоного, жовтого та зеленого кольорів розміщували на відкритому горлі сорочки. Крім того, одяг був доповнений значною кількістю прикрас і поясів. Досить часто візерунки мали рослинний і рослинний орнамент: популярні були виноградні гілки та квіти мальви. Тому на півдні України можна побачити особливості традиційного одягу через різний побут та через етнокультурну взаємодію українців і молдован.
Західна Україна
Західноукраїнський одяг віддзеркалював польське та угорське історичне минуле і вирізнявся складними геометричними візерунками. У Карпатському регіоні переважало багатство декоративних елементів, таких як вишивка, ткацтво та аплікація. Проте геометричні орнаментальні мотиви ромбів, трикутників і хрестиків реалізовувалися у багатоколірній вишивці з переважанням червоного та чорного кольорів. Також одяг прикрашали кольоровими намистинами, срібною чи золотою ниткою та металевими елементами. Гуцули (етнічна група українців, що населяла Карпати) прикрашали нижній край штанів вишивкою зсередини — жовтими та зеленими вовняними нитками — і підвертали її догори.

Колекція українського традиційного одягу Національного музею народної архітектури та побуту України в рамках проекту StandbyUkraine для збереження та оцифрування української спадщини ТОП ПРОЕКТ  компанія. Керівник проекту Влад Тіунов, 3D-обчислення, моделювання та текстурування Віталій Євсович , керуючий партнер проекту Діана Гринюк

 

Про Автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like these

ukUkrainian