Меморандум із Зоологічним музеєм

Зоологічний музей Київського університету засновано 1834 року на основі колекцій зоологічного кабінету Волинського ліцею, що діяв у Кременці. За наповнення колекції зоологічного кабінету відповідав ботанік Вілібальд Бессер, який віддав цій справі майже 25 років. Помічником Бессера був Антон Андржейовський, який згодом узяв на себе роль завідувача зоологічного кабінету. Ліцей був закритий після початку польського повстання 1830 року і переведений до Києва, де був створений Імператорський університет Святого Володимира. У 1834 році за ініціативою ректора Михайла Максимовича при університеті було створено Зоологічний кабінет, що увійшов до складу філософського факультету, пізніше з 1850 до 1919 року, кабінет працював при фізико-математичному факультеті. Наявні фонди Волинського ліцею були доповнені зібраннями Віленського університету та Віленської медико-хірургічної академії. Загальний розмір фондів до 1835 року становив 28 тисяч експонатів різних тварин.

З 1842 по 1862 рік кабінетом завідував Карл Кесслер. З другої половини XIX століття в зоологічному кабінеті почали проводитися порівняно анатомічні, ембріологічні та гідробіологічні дослідження. Під керівництвом О. Паульсона кабінет став доступним для загального відвідування.

У 1870-х роках було складено каталог виставкових колекцій, а пізніше - каталог наукових колекцій. У цей час колекція кабінету збільшувалася за рахунок пожертвувань Академії наук, приватних осіб і завдяки придбанням на кошти навчального закладу. У 1884 році фонд зоологічного кабінету мав близько 44 тисяч предметів. Після початку Першої світової війни кабінет 1915 року було евакуйовано до Саратова, звідки його повернули через два роки. Зоологічний кабінет відновив повноцінну роботу 1919 року. У цей час важливу роль у наповненні його фондів зіграв Сергій Кушакевич. В музеї в різний час працювали відомі дослідники та зоологи.

Про Автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may also like these

ukUkrainian